LiNK Hradec Králové

Lokalita

Hradec Králové

Investor

LiNK Hradec Králové s.r.o. (Linkcity Czech Republic)

Termín realizace

02/2018 – 02/2019

Typ výstavby

Průmyslové, Zelené reference, Development

Rozsah služeb

Výstavba a Property Development, Výroba a montáž prefabrikované konstrukce

  • Building Research Establishment Environmental Assessment Method je standard postupů v oblasti navrhování budov s důrazem na trvalou udržitelnost a vliv na životní prostředí. Hodnocení se týká specifikace budovy, jejího designu, konstrukce a užívání.
  • Linkcity Czech Republic je developerskou společností skupiny VCES.
Logistický park navržený na míru budoucím nájemcům.

Logistický areál v Hradci Králové je první developerskou realizací společnosti Linkcity v segmentu průmyslových staveb. Hlavní objekt je hala o rozměrech 230 x 48 m, se světlou výškou 10,5 m. Konstrukčně je řešená jako prefabrikovaný skelet založený na pilotách, s opláštěním sendvičovými panely. Podlaha je bezespárá drátkobetonová deska.

V hale jsou vybudované administrativní vestavky podle detailních požadavků každého nájemce. Vnitřní konstrukce jsou řešeny kombinací ocelové konstrukce s betonovou podlahou, sádrokartonovými příčkami a podhledy. Celková zastavěná plocha je 7 795 m2 a je rozdělena do 3 nájemních jednotek.

Projekt je realizovaný s využitím BIM modelu v projektové fázi a může být použit i pro následný provoz a správu objektu. Konstrukce haly je připravená na případné další rozšíření na 11 179 m2.