Aspira Business Centre

Lokalita

Praha

Investor

Jungmannova, s.r.o.

Termín realizace

06/2016 – 06/2017

Typ výstavby

Kancelářské, Zelené reference

Rozsah služeb

Výstavba

Webové stránky projektu

www.aspirabc.cz

  • Leadership in Energy and Environmental Design je certifikační program obsahující soubor ratingových systémů pro návrh, stavbu, provoz a údržbu zelených budov, domů a čtvrtí. Jeho cílem je pomáhat majitelům a provozovatelům chovat se ekologicky zodpovědně a efektivně využívat přírodní zdroje.
  • Building Research Establishment Environmental Assessment Method je standard postupů v oblasti navrhování budov s důrazem na trvalou udržitelnost a vliv na životní prostředí. Hodnocení se týká specifikace budovy, jejího designu, konstrukce a užívání.
Kompletní realizace železobetonového skeletu se zvýšenými nároky na pohledovou kvalitu.

Projekt kancelářské budovy třídy A společnosti Livesport v Nových Butovicích má 3 podzemní a 11 nadzemních podlaží, z nichž 10 je určených pro kanceláře a 11. pro technické zázemí. Celkem nabídne 15 303 m2 kancelářských ploch, 258 parkovacích míst, restauraci a konferenční sál pro 100 hostů.

Společnost VCES zajistila kompletní realizaci železobetonového skeletu, který splňuje zvýšené nároky na pohledovou kvalitu. Spodní část konstrukce je řešena technologií tzv. bílé vany. Podkladní beton je proveden sendvičovým systémem zajišťujícím možnost prokluzu tělesa základové desky. Zajímavý architektonický detail představují nosné sloupy ve tvaru písmene ”V”, s výškou přes dvě podlaží, které jsou z betonu probarveného pigmentem a  povrchově upravené pemrlováním. V atriu jsou použity vnitřní sloupy kruhového průřezu, opět s výškou přes dvě podlaží, na které jsou napojeny stropní trámy prostřednictvím závitových spojek výztuže – couplerů. Pro atrium byly navrženy panoramatické výtahové stěny a zaoblené rohy stropních desek jednotlivých pater. V 8. NP jsou do monolitických stěn výtahových šachet kotveny ocelové desky, na které je přivařen obvodový rám ocelové konstrukce zastřešení. Monolitické stěny strojovny VZT v 11. NP jsou z důvodu odhlučnění založeny na desce podlahy oddělené od stropní desky 10. NP akustickou izolací – sylomery.

Výstavba byla realizována ve vysokém standardu kvality a BOZP a s environmentální certifikací na úrovni BREEAM – Gold a LEED – Excellent.

Upozornění: Zaznamenali jsme podvodné praktiky s vystavováním falešných objednávek znějících na jména společností skupiny Bouygues Construction! S ohledem na vzrůstající počet pokusů o takto podvodné jednání si Vás dovolujeme vyzvat k obezřetnosti a důsledné kontrole obdržených dokumentů:

  • Vždy věnujte maximální pozornost kontrole věcné správnosti objednávky/dokumentu.
  • Zkontrolujte, zda e-mailová adresa odesílatele zprávy končí doménou @vces.cz.
  • V případě pochybností nebo pokud obdržíte falešný e-mail, obraťte se na vaši obvyklou kontaktní osobu ve společnosti VCES nebo použijte kontaktní formulář na těchto webových stránkách.

Číst více