Pražská Brána – bytové domy A1, A2

Lokalita

Olomouc

Investor

Linkcity Czech Republic

Termín realizace

03/2014 – 02/2016

Typ výstavby

Rezidenční, Development

Rozsah služeb

Výstavba a Property Development

  • Green Site Office je nástroj skupiny Bouygues Construction pro snížení ekologických dopadů zařízení staveniště na lokalitu výstavby, jako je snížení spotřeby vody a elektřiny, efektivní chlazení a vytápění, prevence vzniku odpadů a jejich třídění nebo zvyšování povědomí pracovníků o ekologických tématech.
  • Linkcity Czech Republic je developerskou společností skupiny VCES.
Pražská Brána je poslední etapou výstavby 400 nových bytů v olomoucké lokalitě Pražská.

V rámci projektu byly zrealizovány 2 bytové domy a s tím související inženýrské sítě, komunikace, odpadové hospodářství, parkovací stání, dětské hřiště a sadové úpravy. Součástí stavby byl i průkop ochranným zemním valem. Jedná se o poslední etapu výstavby bytových domů v lokalitě Pražská v Olomouci. Této výstavbě předcházela realizace 4 bytových domů.

Bytové domy mají navrženo 8, resp. 9 podlaží, v přízemí pak vstupní prostory, komory a technické zázemí pro byty. V přízemí objektu A1 jsou navíc umístěny garáže. Ostatní podlaží tvoří společná chodba s  byty o velikosti 1kk až 4kk. Byty vyšší rozlohy se nacházejí v nejvyšších patrech. Každý byt má svůj balkón, lodžii či terasu. V bytovém domě A1 je mezi 7. a 8. NP vybudováno samostatné schodiště a tato podlaží mají nadstandardní světlou výšku 3,5 m. Oba bytové domy obsahují celkem 92 bytů, 9 garáží, a jeden komerční prostor.

Na střeše bloku A2 se nachází zimní zahrady dvou bytů z 8. NP. Jsou s nimi propojeny dřevěnými točitými schodišti a tvoří tak 9. NP. Střešní objekt doplňují ocelové pergoly pro instalaci fotovoltaických článků. Atiku tvoří nerezové prosklené zábradlí po celém obvodu objektu.

Upozornění: Zaznamenali jsme podvodné praktiky s vystavováním falešných objednávek znějících na jména společností skupiny Bouygues Construction! S ohledem na vzrůstající počet pokusů o takto podvodné jednání si Vás dovolujeme vyzvat k obezřetnosti a důsledné kontrole obdržených dokumentů:

  • Vždy věnujte maximální pozornost kontrole věcné správnosti objednávky/dokumentu.
  • Zkontrolujte, zda e-mailová adresa odesílatele zprávy končí doménou @vces.cz.
  • V případě pochybností nebo pokud obdržíte falešný e-mail, obraťte se na vaši obvyklou kontaktní osobu ve společnosti VCES nebo použijte kontaktní formulář na těchto webových stránkách.

Číst více