Nový výrobní závod Pepperl+Fuchs

Lokalita

Trutnov

Investor

Pepperl+Fuchs Manufacturing s.r.o.

Termín realizace

07/2018 – 05/2020

Typ výstavby

Průmyslové

Rozsah služeb

Výstavba, Výroba a montáž prefabrikované konstrukce

Design & Build projekt továrny na výrobu a vývoj senzorů pro průmyslovou automatizaci.

Novostavba multifunkční budovy s výrobní halou (3 044 m2), skladovou halou (1 542 m2) a administrativním zázemím (2 030 m2). Součástí stavby jsou i technické místnosti, šatny zaměstnanců, gastro provoz a restaurace (1 542 m2).

Suterén skladové haly je železobetonový monolitický stěnový systém s použitím technologie bílé vany. Založen je na základové desce, zatímco výrobní hala a administrativní část jsou založeny na hlubinných velkoprůměrových pilotách. Nosná konstrukce je z prefabrikovaných dílců, které dodala VCES – Divize PREFA. Opláštění je provedeno fasádními panely.

Objekt je vybaven nadstandardní technologií kopírující povahu výroby. Podlahy ve výrobě, skladech a kancelářích jsou realizovány s ochranou proti elektrostatickým výbojům (ESD). Ve výrobní hale je instalován busbar systém pro flexibilní elektrické připojení jednotlivých pracovních sestav a každé pracovní místo disponuje vlastním odtahem vzduchu.

Mimořádné jsou i požadavky na datovou síť s celkovým počtem 500 zásuvek a kabely kategorie 7. K nadstandardu patří také světelná hladina výrobní haly na úrovni 1 000 luxů v LED provedení a kompletní klimatizace nejen kanceláří, ale i výroby a suterénu.