Bydlení Nad Přehradou – objekt E

Lokalita

Praha

Investor

FINEP Hostivař a.s.

Termín realizace

10/2013 – 01/2015

Typ výstavby

Rezidenční

Rozsah služeb

Výstavba

  • Ecosite je známka environmentální kvality staveniště skupiny Bouygues Construction. Deklaruje naplňování stanovené ekologické politiky, jejímž záměrem je snižovat ekologické dopady staveb na životní prostředí.
Zajímavým architektonickým prvkem fasády je plastická struktura dřeva vytvořená speciální fládrovací technikou.

Jedná se o devítipodlažní samostatně stojící budovu, která nabízí 48 bytů o dispozicích 1+kk (od 31,8 m2) až po prostornější 5+kk (do 119,9 m2). Ve dvou podzemních podlažích nalezneme 49 společných garážových stání pro majitele bytových jednotek a technické zázemí objektu.

Bytový dům je řešen jako monolitický stěnový (v garážích 1. PP a 2. PP sloupový) železobetonový systém, založený na vrtaných pilotách. Od sedmého nadzemního podlaží je tento systém doplněn o nosné zděné prvky. Stěny oddělující byty jsou nosné železobetonové a zděné z vápenopískových prvků. Byty od společných prostor oddělují stěny s akustickou funkcí z materiálu Liapor. Příčky v jednotlivých bytových jednotkách jsou až na výjimky ze systémového zdiva Porotherm.

Každý byt disponuje balkonem či terasou, zakončenou ocelovým zábradlím. Výjimku představuje byt v devátém patře s terasou o výměře 132 m2 se skleněným zábradlím. Úpravu obvodových stěn tvoří omítka ve třech barevných odstínech, která je finální vrstvou kontaktního zateplovacího systému. Objekt je zastřešen jednoplášťovou plochou střechou za použití fólie nebo živičné krytiny.

Upozornění: Zaznamenali jsme podvodné praktiky s vystavováním falešných objednávek znějících na jména společností skupiny Bouygues Construction! S ohledem na vzrůstající počet pokusů o takto podvodné jednání si Vás dovolujeme vyzvat k obezřetnosti a důsledné kontrole obdržených dokumentů:

  • Vždy věnujte maximální pozornost kontrole věcné správnosti objednávky/dokumentu.
  • Zkontrolujte, zda e-mailová adresa odesílatele zprávy končí doménou @vces.cz.
  • V případě pochybností nebo pokud obdržíte falešný e-mail, obraťte se na vaši obvyklou kontaktní osobu ve společnosti VCES nebo použijte kontaktní formulář na těchto webových stránkách.

Číst více