Švýcárna Slatiňany

Lokalita

Slatiňany

Investor

Město Slatiňany

Termín realizace

03/2011 – 05/2012

Typ výstavby

Volný čas

Rozsah služeb

Výstavba

Rekonstrukce památkově chráněné budovy, která bude sloužit jako Muzeum starokladrubského koně.

Kompletní rekonstrukce památkově chráněné budovy v havarijním stavu s prioritou zachování původních konstrukcí.

Objekt byl odizolován proti vlhkosti podřezáním veškerého zdiva a vložením hydroizolace, stěny sanovány od soli – v interiérech až do výšky stropu 1. NP. Střecha s krovem a dřevěnými stropními konstrukcemi byla odstraněna a nahrazena přesnými kopiemi původních zničených prvků – např. ozdobným zakončením krokví, stržením hran stropních trámů nebo vyřezáváním štítu. Střešní krytinou je dřevěný šindel s pečlivě vypracovanými detaily – úžlabí, vikýře. Dřevěné okenní a dveřní otvory jsou vyrobeny podle dobových fotografií. V 1. NP jsou položeny keramické dlažby imitující cihelnou podlahu, v podkroví je podlaha z dřevěných prken. Do interiérů byl navržen rustikální nábytek z dubového masivu s kovanými doplňky. Fasáda je kombinací sanační a tepelně-izolační omítky, ve vrchní vrstvě štuku s plastickým vyškrábáním cihel a nárožních kamenů. Efekt režného zdiva umocňuje dvoubarevný nátěr fasády. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch-voda. V rámci komunikací byla vybudována příjezdová cesta, parkovací stání a chodník. Na nezpevněných plochách je oset trávník a vysazeny keře a stromy.

V současnosti Švýcárna slouží jako muzeum starokladrubského koně. V přízemí jsou navrženy výstavní prostory, recepce, denní místnost zaměstnanců, sociální zařízení a technické zázemí. V podkroví jsou výstavní prostory, promítací sál, sociální zařízení a sklad inventáře. Budova je řešena jako bezbariérová.

Upozornění: Zaznamenali jsme podvodné praktiky s vystavováním falešných objednávek znějících na jména společností skupiny Bouygues Construction! S ohledem na vzrůstající počet pokusů o takto podvodné jednání si Vás dovolujeme vyzvat k obezřetnosti a důsledné kontrole obdržených dokumentů:

  • Vždy věnujte maximální pozornost kontrole věcné správnosti objednávky/dokumentu.
  • Zkontrolujte, zda e-mailová adresa odesílatele zprávy končí doménou @vces.cz.
  • V případě pochybností nebo pokud obdržíte falešný e-mail, obraťte se na vaši obvyklou kontaktní osobu ve společnosti VCES nebo použijte kontaktní formulář na těchto webových stránkách.

Číst více