Aquacentrum Pardubice

Lokalita

Pardubice

Investor

Statutární město Pardubice

Termín realizace

09/2010 – 06/2012

Typ výstavby

Volný čas

Rozsah služeb

Výstavba

  • Ecosite je známka environmentální kvality staveniště skupiny Bouygues Construction. Deklaruje naplňování stanovené ekologické politiky, jejímž záměrem je snižovat ekologické dopady staveb na životní prostředí.
Jednotícím prvkem interiérů jsou povrchy z keramické a skleněné mozaiky. Originalitu prostor umocňuje i jejich důmyslné nasvícení.

Rekonstrukce předpokládala zachování stávajícího padesátimetrového bazénu s navazujícími prostory a demolici objektů skokanského bazénu a výměníkové stanice, které uvolnily místo rekreačnímu aquaparku a objektu wellness.

U plaveckého bazénu byly zachovány základy, nosné železobetonové monolitické konstrukce, doplněné vyzdívkami a ocelovými sloupy podél východní a jižní fasády, monolitická vana bazénu a ocelová střecha z příhradových vazníků. Osazen je nový nerezový bazén a objekt je rozšířen o vstupní halu.

Nové části aquaparku a wellness jsou halové železobetonové monolitické objekty založené na pilotách a základové desce, na wellness se střechou z ocelových příhradových vazníků. Všechny tři objekty sjednocuje opláštění ze sendvičových panelů a prosklených ploch. V aquaparku nalezneme vířivku, tobogan, skluzavku, divokou řeku, umělé vlnobití, skokanský a rekreační bazén. Bazény jsou železobetonové monolitické. V části půdorysu 2. NP se nachází relaxační galerie.

Wellness je dvoupatrový objekt s technickým zázemím v 1. PP. V přízemí jsou umístěny bylinné, solné a turecké lázně, kabiny sauny, vířivka, ochlazovací bazének, sněhová komora a sprchové boxy. V patře jsou prostory pro odpočinek a masáže, bar a infra sauna.

V areálu bylo kompletně zrekonstruováno také venkovní koupaliště. Bazén a dětské brouzdaliště jsou nově osazeny nerezovou vložkou. Vybudováno je nové občerstvení, chodníky, zpevněné plochy a parkoviště.

Upozornění: Zaznamenali jsme podvodné praktiky s vystavováním falešných objednávek znějících na jména společností skupiny Bouygues Construction! S ohledem na vzrůstající počet pokusů o takto podvodné jednání si Vás dovolujeme vyzvat k obezřetnosti a důsledné kontrole obdržených dokumentů:

  • Vždy věnujte maximální pozornost kontrole věcné správnosti objednávky/dokumentu.
  • Zkontrolujte, zda e-mailová adresa odesílatele zprávy končí doménou @vces.cz.
  • V případě pochybností nebo pokud obdržíte falešný e-mail, obraťte se na vaši obvyklou kontaktní osobu ve společnosti VCES nebo použijte kontaktní formulář na těchto webových stránkách.

Číst více