Sportovní a relaxační centrum Rychnovska

Lokalita

Rychnov nad Kněžnou

Investor

Město Rychnov nad Kněžnou

Termín realizace

07/2008 – 06/2010

Typ výstavby

Volný čas

Rozsah služeb

Výstavba

Rychnovský bazén je místem pro sportovně - relaxační vyžití s akcentem na celkovou duševní a fyzickou rehabilitaci a aktivní využití volného času.

Novostavbě centra předcházela demolice bývalého objektu. Centrum představuje kombinovaný stavební systém nosné železobetonové, monolitické, ocelové a zděné konstrukce s obestavěným prostorem cca 13 300 m3.

Ocelová konstrukce je opatřena speciálním nátěrem do agresivního prostředí bazénů, monolitická ŽB konstrukce je z pohledového betonu. Stěny jsou ošetřeny speciální parotěsnou malbou. Podhled haly tvoří akustické minerální desky a jeho přetlakové provětrávání brání přístupu vlhkého vzduchu. Dlažby a obklady jsou v celém objektu ze systému Villeroy&Boch, doplněného nerez. podlahovými lištami.

Část A obsahuje plaveckou halu s bazénem 25 m, toboganem, divokou řekou, vířivkou a brouzdalištěm. Část B představuje zázemí s šatnami, sprchami, recepcí, bufetem a nacházejí se zde i další atrakce – sauna s venkovní terasou, 2 parní kabiny, sprcha „tropický déšť“ a bazén pro maminky s dětmi.

Bazény jsou provedeny jako nerezové svařované vany. Pro úpravu vody je kromě chlorace použita technologie ozonizace a UV lampy. Odbavovací systém a šatní skříňky používají elektronické čipové zámky. Navrženo je venkovní parkovací stání pro 36 vozidel, 42 stání pro cyklisty a bezbariérový přístup do objektu.