Pepperl+Fuchs investuje do nového výrobního závodu

Společnost VCES získala kontrakt na vybudování nových výrobních prostor pro společnost Pepperl+Fuchs v Trutnově. Německý výrobce senzorů pro průmyslovou automatizaci se tak za necelé dva roky bude moci přesunout do moderní továrny v průmyslové zóně Krkonošská.

„Současné výrobní prostory v areálu bývalého textilního závodu jsou již nevyhovující a nesplňují kapacitní požadavky na výrobu a logistiku. Jakákoliv další expanze zde již není možná,“ uvádí Roman Demuth, výrobní ředitel trutnovského závodu. „Nová továrna nám umožní nejen navyšovat objemy výroby a rozšiřovat stávající sortiment induktivních snímačů, ale také rozšířit naše portfolio o nové, inovativní a technologicky náročné produkty. Přínosem bude i kvalitní zázemí pro zaměstnance, dobré logistické napojení areálu a prostor pro rozvoj oddělení vývoje a výzkumu, které se bude s navyšováním výroby rozšiřovat a přebírat další kompetence v rámci koncernu,“ doplňuje Roman Demuth.

Od myšlenky k továrně

Společnost VCES zajistí v rámci Design&Build kontraktu kompletní výstavbu na klíč, včetně zpracování projektu a inženýringu. „Podpisu smlouvy předcházela několikaměsíční intenzivní spolupráce našeho obchodního a technického týmu s investorem,“ uvádí Martin Minařík, obchodní manažer VCES. „Na základě jeho představ a požadavků jsme navrhli vhodná technická řešení a úspěšně vytvořili nabídkovou studii projektu s podrobnou technickou specifikací. Tu v následujících měsících zpracujeme do detailní projektové dokumentace pro stavební povolení,“ dodává Minařík.

Výroba v květnu 2020

Zahájení stavebních prací je naplánováno na duben 2019. V průběhu následujících 12 měsíců VCES vybuduje pro společnost Pepperl+Fuchs nové zázemí s 3 000 m2 výrobních prostor, 1 500 m2 skladů a dalšími 1 500 m2 technického zázemí. Za zmínku stojí nadstandardní technické požadavky na technické provedení, které vyplývají z povahy výroby. Téměř v celé budově je kladen důraz na přísnou ochranu proti elektrostatickým výbojům (ESD), proto podlahy ve výrobě, skladu i některých kancelářích budou realizovány s ochranou ESD. Mimořádné jsou i požadavky na datovou síť s celkovým počtem 500 zásuvek a kabely kategorie 7. Ve výrobní hale bude realizován busbar system pro flexibilní elektrické připojení jednotlivých pracovních sestav a každé pracovní místo bude disponovat vlastním odtahem vzduchu. Nadstandardem je také kompletní klimatizace nejen kanceláří, ale i výroby a suterénu.

Trutnov centrem elektrotechniky

Továrna pro společnost Pepperl+Fuchs je v krátké době již druhým projektem realizovaným společností VCES v Trutnově. Pro dalšího významného hráče v oblasti elektrotechnické výroby – společnost ABB, vybudovala ve stejné průmyslové zóně nový výrobní areál.

 


Pepperl+Fuchs je mezinárodní skupina se sídlem v Mannheimu. Zaměřuje se na průmyslovou technologii senzorů a oblast ochrany proti výbuchu elektrickým proudem. Společnost působí po celém světě a zaměstnává 6 000 pracovníků. Obrat společnosti v roce 2017 dosáhl celosvětově 630 milionů EUR.

Pepperl+Fuchs Manufacturing v Trutnově se orientuje zejména na vývoj a maloobjemovou výrobu induktivních a specifických snímačů s vyšší variabilitou použití a technologickou náročností výroby. Po implementaci do výroby transferuje jednodušší snímače do asijských poboček koncernu. Její produkty nacházejí uplatnění především v průmyslové automatizaci (řešení pro Průmysl 4.0) a v náročných podmínkách jako je např. výbušné prostředí.

Kontakt pro média

Vladimír Ujec
PR manažer pr@vces.cz +420 602 176 163

Kontakt

VCES a.s. - centrála
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9

Upozornění: Zaznamenali jsme podvodné praktiky s vystavováním falešných objednávek znějících na jména společností skupiny Bouygues Construction! S ohledem na vzrůstající počet pokusů o takto podvodné jednání si Vás dovolujeme vyzvat k obezřetnosti a důsledné kontrole obdržených dokumentů:

  • Vždy věnujte maximální pozornost kontrole věcné správnosti objednávky/dokumentu.
  • Zkontrolujte, zda e-mailová adresa odesílatele zprávy končí doménou @vces.cz.
  • V případě pochybností nebo pokud obdržíte falešný e-mail, obraťte se na vaši obvyklou kontaktní osobu ve společnosti VCES nebo použijte kontaktní formulář na těchto webových stránkách.

Číst více