Kybernetické centrum za 1,4 miliardy dokončeno

VCES pokračuje v úspěšném partnerství s ČVUT

Novou budovu ČVUT v Praze – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) v úterý 2. května slavnostně převzali rektor ČVUT Petr Konvalinka a ředitel institutu Vladimír Mařík. Předání stavby byli přítomni vedle dalších hostů také prezident České republiky Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka.

Společnost VCES pokračuje v úspěšném partnerství s ČVUT v Praze a po Fakultě architektury dokončuje další jeho významné vědecko-vzdělávací pracoviště, tentokrát v dodavatelském sdružení se společností HOCHTIEF CZ.

Nové prostory využije ČVUT jako sídlo vysokoškolského ústavu sdružujícího excelentní vědu napříč informatickými obory – Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), dále pro Rektorát, několik kateder Fakulty elektrotechnické a část Výpočetního a informačního centra ČVUT. Celkově nabídnou nové budovy užitnou plochu 34 tisíc m² a zázemí pro 1 650 osob.

Projekt, jehož hodnota dosáhla 1,4 miliardy korun, sestává ze dvou částí. První je novostavba v podobě desetipodlažní budovy se třemi podzemními podlažími a parkovacím zakladačem s kapacitou 188 parkovacích míst, určenou pro pedagogy a zaměstnance ČVUT. Druhou část představuje původní Technická menza, která byla půdorysně rozšířena a přestavěna na sedmipodlažní budovu. Zde jsou umístěny pracovny, laboratoře, přednáškové a prezentační prostory, počítačové učebny a stravovací menza. Budovy jsou v nadzemní části propojeny dvěma spojovacími krčky – prvním na úrovni přízemí a druhým, dvoupodlažním, na úrovní sedmého a osmého podlaží nové budovy.

Výrazným architektonickým prvkem je použití průsvitné membránové folie ETFE (ethylen-tetrafluorethylen), kotvené k ocelové konstrukci na objektu novostavby. Jedná se o vůbec první aplikaci tohoto typu fasády v České republice.

Kontakt pro média

Vladimír Ujec
PR manažer pr@vces.cz +420 602 176 163

Kontakt

VCES a.s. - centrála
Harfa Office Park
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9

Upozornění: Zaznamenali jsme podvodné praktiky s vystavováním falešných objednávek znějících na jména společností skupiny Bouygues Construction! S ohledem na vzrůstající počet pokusů o takto podvodné jednání si Vás dovolujeme vyzvat k obezřetnosti a důsledné kontrole obdržených dokumentů:

  • Vždy věnujte maximální pozornost kontrole věcné správnosti objednávky/dokumentu.
  • Zkontrolujte, zda e-mailová adresa odesílatele zprávy končí doménou @vces.cz.
  • V případě pochybností nebo pokud obdržíte falešný e-mail, obraťte se na vaši obvyklou kontaktní osobu ve společnosti VCES nebo použijte kontaktní formulář na těchto webových stránkách.

Číst více