Philippe Bonnave – nový předseda představenstva a generální ředitel Bouygues Construction3. března 2015


Philippe Bonnave
Nový předseda představenstva a generální ředitel Bouygues Construction

Philippe BonnavePhilippe Bonnave byl jmenován novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Bouygues Construction na jednání představenstva, které se uskutečnilo 3. března 2015.

Stal se tak nástupcem Yvese Gabriela, který po 13 letech v čele skupiny dosáhl věkové hranice určené stanovami společnosti pro vedoucí manažerské pozice.

Philippe Bonnave (nar. 1953) je absolvent Techno-logického institutu École Centrale de Lille.

Své působení v Bouygues Construction zahájil v roce 1988 a postupně zastával funkci generálního ředitele v několika dceřiných společnostech skupiny v rámci Francie i Evropy. 

V roce 2003 byl jmenován generálním ředitelem společnosti Bouygues Entreprises France-Europe, tj. divize, která sdružuje regionální dceřiné společnosti Bouygues Construction ve Francii a západní Evropě.

Stal se rovněž předsedou představenstva společnosti Bouygues Travaux Publics, která se zaměřuje na dopravní a inženýrské stavby, a to v červnu 2010.

Zástupcem generálního ředitele Bouygues Construction byl jmenován v srpnu 2010 a na této pozici měl na starosti zejména společnosti Bouygues Entreprises France-Europe, Bouygues Travaux Publics a Divizi koncesních projektů.