Rekonstrukce Plaveckého areálu Pardubice začala

Rekonstrukce Plaveckého areálu Pardubice začala

Padesátimetrový nerezový bazén, ale i nové atrakce například bazény pro relaxaci i výuku plavání, najdou pardubičtí občané po rekonstrukci v plaveckém areálu na Olšinkách. Zhruba 18 měsíců se ale budou muset Pardubice obejít bez krytého bazénu. Rekonstrukci, která začíná v těchto dnech, je totiž kvůli špatnému technickému stavu neodkladná. Opravený a zmodernizovaný areál by měl přivítat první návštěvníky na počátku roku 2012.

Rekonstrukce Plaveckého areálu Pardubice (PaP), který ročně navštíví více než 300.000 lidí, přijde město na zhruba 588 milionů korun. Původně na ni chtělo získat dotace z evropských peněz, průtahy ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, způsobené námitkami některých účastníků, však tento záměr zmařily. Vzhledem k tomu, že rekonstrukce plaveckého areálu je neodkladná, neboť stavební a technické konstrukce jsou v havarijním stavu a zařízení nevyhovuje požadavkům hygienických norem, rozhodlo se město financovat celou akci samo, s využitím úvěru, který podle rozhodnutí zastupitelstva může dosáhnout maximální výše 480 milionů korun.

Do výběrového řízení na rekonstrukci PaP se přihlásily tři subjekty, vítězem se pak stalo na základě nejnižší cenové nabídky Sdružení: Plavecký areál Pardubice (VCES a.s., Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. a Metrostav a.s.). Pro Sdružení bude rekonstrukce velkou výzvou. Objekt plaveckého areálu bude pro stavitele díky složitému průběhu výstavby velkou neznámou.

Ve zmodernizovaném objektu najdou návštěvníci moderní sportoviště s originálně řešenými interiéry. Rekonstruována bude převážná část areálu. Padesátimetrový bazén zůstane zachován, dostane však nerezový povrch. Na místě skokanského bazénu vznikne dostavba s novými bazény, v nichž najdou zázemí všechny v Pardubicích provozované vodní sporty, s výjimkou vrcholových a výkonnostních skokanů. Přibude bazén vodních atrakcí a dětské brouzdaliště. Do bazénů bude možno přes úpravnu čerpat vodu z Chrudimky, která může až z 80 procent nahradit dosud používanou pitnou vodu. Součástí nového areálu bude moderní wellnes centrum se saunou, ledovou komorou a podobně. Nově bude spojeno venkovní koupaliště s vnitřním bazénem, propojeny budou také všechny vnitřní části areálu.

Fotogalerie